Az intézményváltáshoz kapcsolódó fontosabb információk a közétkeztetés vonatkozásában

• A közétkeztetés igénybevétele a „KÉ-02 Adatfelvételi lap a közétkeztetés igénybevételéhez" adatlap kitöltésével lehetséges, melyet az étkezés befizetése előtt kérünk leadni az NGSZ közétkeztetési ügyfélszolgálatán vagy az augusztusi befizetési nap(ok)on az általános iskolában az étkezési térítési díjat beszedő NGSZ alkalmazottjának.
  • • A kedvezményes étkezés igénylejéhez kapcsolódó dokumentumokat szintén le kell adni az általános iskola vonatkozásában az étkezési térítési díj befizetése előtt az NGSZ közétkeztetési ügyfélszolgálatán vagy az augusztusi befizetési nap(ok)on az általános iskolában az étkezési térítési díjat beszedő NGSZ alkalmazottjának.
  • A diétás étkezés igényléséhez szükséges a diétát igazoló érvényes, szakorvos által kiállított igazolást leadni, abban az esetben is, ha az óvodában is már diétás étkezésben részesült a gyermek.
  • Az Etelka Portálon történő online fizetéshez, rendeléshez regisztráció szükséges. Az óvodában már regisztrált felhasználóknak is szükséges kitöltenie a KÉ-02 nyomtatványt, hogy a portál háttérrendszerébe a megfelelő általános iskolához rögzítésre kerüljön a már regisztrált e-mail cím.

A fent leírtakra vonatkozóan az adatok ETELKA közétkezési modulban való rögzítése érdekében, az ügyintézési határidőre tekintettel a nyár kezdetétől, de legkésőbb 2020. augusztus 1. napjáig kérjük megküldeni a kitöltött dokumentumokat ahhoz, hogy augusztusban az ETELKA Portálon keresztül már a kedvezményes étkezési térítési díjjal történhessen a szeptember havi étkezési időszakra a fizetés.

A megjelölt határidőt követően is befogadásra kerülnek a beérkező iratok, dokumentumok, de ilyen esetben – a tanév indítás miatt bejövő nagy adatállományra való tekintettel – az ügyintézési határidőt követően lehet csak a Portálra regisztrálni, valamint jogosultság esetén kedvezményes áron fizetni.

A www.ngsz.hu honlapon a közétkeztetéssel kapcsolatosan minden információ, formanyomtatvány, tájékoztató megtalálható és letölthető.

A Közétkeztetési ügyfélszolgálat (NGSZ) elérhetősége:
Cím: 6724 Szeged, Huszár u. 1. (6701 Szeged, Pf.: 485.)
Telefon: (62) 561-960
E-mail: kozetkeztetes@ngsz.hu
           Online Etelka Portál esetén: etelkaportal@ngsz.hu
Ügyfélfogadás:
  hétfőtől csütörtökig 8–16 óráig,
  pénteken 8–13 óráig.
  Személyes ügyfélfogadásra 2020. június 15-ét követően lesz lehetőség.