Tehetséggondozás és fejlesztés a Körtöltésen kívül

A Nemzeti Tehetség Program legfőbb célkitűzése a magyar tehetségek felkutatása és tehetségük kibontakoztatásának elősegítése.

A Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskola 2019-ben sikeresen pályázatott „A tehetségsegítés feltételrendszerének javítását célzó hazai programok támogatása” című programhoz.

• Space

Iskolánk a tehetséggondozáson belül két kiemelt célt jelölt meg: a stratégiai játékok segítségével széleskörű fejlesztést, valamint a sakkoktatásban rejlő lehetőségek kihasználását. Mindez mellett a szabadidő hasznos eltöltésének biztosítása is megfogalmazódott programunkban.

A pályázat segítségével a székhelyen és tagiskolában 140 db logikai és stratégiai játék vásárlása valósult meg.

A beszerzett eszközöket az iskola tanítói, és tanárai a tanév folyamán rendszeresen, szakszerűen használták a tanítási órákon, azon belül is kiemelt figyelmet fordítva a szabad matematika foglalkozásokon. A tanulók egyéni idényeinek megfelelően fejlesztik a diákok logikai gondolkodását, memóriáját. A tervezett iskolai szintű Észbontó délutánt a járványügyi helyzet következtében módosítottuk. A gyermekek érdeklődési körének megfelelően valósult meg, kiscsoportos foglalkozások keretében.

petofi.e-kreta.hu

Belépéssel kapcsolatos segítséget az alábbi e-mail címen kaphat:
igazgato@petofiszeged.hu

balint.e-kreta.hu